Sentinel X300 środek czyszczący Powiększ

SENTINEL X300 środek czyszczący do nowych instalacji 1litr

186,96 zł

152,00 zł netto

166,05 zł za szt.

15 przedmioty

Sentinel X300 Cleaner for New Systems został zaprojektowany z myślą o czyszczeniu nowych systemów. Jest to silny, wysokowydajny preparat do usuwania zanieczyszczeń i smarów. Przygotowuje on system do zabezpieczenia za pomocą inhibitora przedłużającego trwałość instalacji.

  • Pojemność 1 litr
  • Czyści nowe systemy ogrzewania (do 6 miesięcy po instalacji)
  • Silny i wysokowydajny środek czyszczący
  • Usuwa zanieczyszczenia
  • Wypłukuje oleje i smary
  • Neutralizuje pozostałości topnika sprzyjające korozji
  • Zapobiega pozostawianiu w systemie szkodliwych osadów miedzi
  • Przygotowuje system do ochrony z użyciem preparatu X100 Inhibitor

Nowe systemy grzewcze są często zanieczyszczone opiłkami metalu, pyłem i pozostałościami topnika. Dodatkowo wiele komponentów zabezpieczanych jest warstwą smaru. Pozostawienie takich zanieczyszczeń w systemie może spowodować gwałtowną korozję grzejników i całej instalacji.

Dawka środka Sentinel X300 to 1% objętości całego systemu, tj. 1 litr na każde 100 litrów wody w systemie. W przypadku nowego systemu środek należy podać podczas pierwszego napełniania. W celu uzyskania najlepszych rezultatów woda musi krążyć przy normalnej temperaturze roboczej od 1-2 do maksymalnie 24 godzin.

Jeśli nie ma możliwości podgrzania wody, czas cyrkulacji należy skompensować, wydłużając go do co najmniej 24 godzin, jednak nie dłużej niż jeden tydzień. Odprowadzić wodę i przepłukać system przed ponownym napełnieniem i zastosowaniem inhibitora Sentinel X100 lub inhibitora krzepnięcia Sentinel X500.

Systemy otwarte: Dozować za pośrednictwem zbiornika FE, dozownika obejściowego lub zbiornika dozującego Sentinel.

Systemy zamknięte: Jeśli system nie jest napełniony, przed napełnieniem dodać produkt w dowolnym, dogodnym punkcie. Jeśli system jest już napełniony, korzystając ze zbiornika dozującego Sentinel, dokonać iniekcji za pośdnictwem pętli do napełniania lub innego punktu dostępowego.

Waga 1,2 kg
Pojemność 1 litr