Filtr SENTINEL ELIMINATOR VORTEX 500 28mm + Inhibitor X100

774,90 zł

630,00 zł netto

4 przedmioty

Duży filtr do efektywnej filtracji magnetycznej zanieczyszczonych układów.

Zanieczyszczenia krążące w układach ogrzewania mogą powodować niszczenie i przedwczesne zużycie pomp, zaworów oraz wymienników ciepła. Sentinel Eliminator Vortex500 dopasowany do rury zwrotnej kotła chroni system przed wszelkimi zanieczyszczeniami i jest idealny do montażu.

  • Duża pojemność zbiornika zanieczyszczeń w połączeniu z łatwym montażem i trójnikiem obracającym się o 360° Szybki i prosty montaż w instalacji wymagającej efektywnego wychwytywania zanieczyszczeń.
  • Wyprodukowano zgodnie z normami motoryzacyjnymi z wytrzymałym korpusem, podwójnymi uszczelkami i mosiężnymi zaworami 10 lat gwarancji, aby całkowicie zapewnić zabezpieczenie długotrwałej jakości.
  • Elastyczna metoda czyszczenia. Zapewnia szybkie i wydajne spłukiwanie w trakcie wizyty lub proste potwierdzenie zebrania zanieczyszczeń
  • Unikalne jądro wirowe z silnym zespołem magnesów. Zatrzymuje więcej magnetytu niż inne wiodące małe filtry. Gwarantuje, że filtr nie zostanie zablokowany i pomaga w wychwytywaniu innych zanieczyszczeń.

Opis

System filtra Sentinel Eliminator Vortex® usuwa wszelkie rodzaje zanieczyszczeń zwykle związanych z instalacjami centralnego ogrzewania, zapewniając ochronę kotła i wspomagając utrzymanie optymalnego działania i wydajności systemu.

Działanie

Sentinel Eliminator Vortex wykorzystuje unikalny rdzeń, aby zapewnić maksymalny czas styku pomiędzy krążącymi zanieczyszczeniami a potężnym neodymowo-żelazowo-borowymi magnesami. Rdzeń Vortex Core zmniejsza szybkość przepływu wody i turbulencje jednostki oraz zwiększa zatrzymywanie zanieczyszczeń. Zapewnia także, by filtr nigdy się nie zatkał. Zebrane zanieczyszczenia można zwyczajnie spłukać usuwając magnes z rękawa i otwierając zawór spustowy, znajdujący się u podstawy modułu.

Dodatkowe funkcje 


Pojemność komory filtra: 500 ml
Kompaktowa konstrukcja: Mniejsza wysokość umożliwiająca łatwy montaż w ograniczonych przestrzeniach.
Konstrukcja, która nie blokuje przepływu: Pełny moduł nie wpływa na przepływ w systemie.
Zabezpieczenie przed manipulacją: Funkcje zabezpieczające zawór spustowy i bezpieczeństwa
Punkt dozowania: Dla produktów Sentinel Rapid-Dose® (300ml)

Specyfikacja techniczna 
Maximum temperature: 100°C
Maximum operating pressure: 3 bar
Maksymalna szybkość przepływu: 50 litrów/minutę
Montaż: Główny moduł tylko skierowany do góry — przepływ zaznaczony strzałką
Złącza: Złącze kompresyjne 28 mm /1"


Zawory odcinające w komplecie.