fbpx

Jakie wybrać ogrzewanie w nowoczesnym domu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Wybór odpowiedniego systemu grzewczego do domu

Podczas wyboru odpowiedniego systemu grzewczego do ???? nowoczesnego domu, ważna jest jego ekologiczność. ☘️ Zdecydowanie do takich rozwiązań należy ogrzewanie gazowe, ogrzewanie pompą ciepła oraz ogrzewanie elektryczne za pomocą folii grzewczych na podczerwień.????

Ogrzewanie w nowoczesnym domu

???? Przy wyborze, zazwyczaj przemawia do nas cena energii, która w tym wypadku przeważa na korzyść ogrzewania gazowego. Instalacja gazowa jednak nie zawsze jest bardziej opłacalna, szczególnie gdy nie posiadamy gotowego przyłącza do gazociągu, trzeba liczyć się z dużymi kosztami i długim czasem oczekiwania na realizację. Jeśli jest to niemożliwe, drugą opcją pozostaje ogrzewanie gazem z butli. Jednak cena płynnego gazu jest sporo wyższa i system ogrzewania w takim przypadku staje się mniej opłacalny. Do tego dochodzi cena zakupu kotła gazowego od 3 tysięcy złotych w górę, pozostałych elementów instalacji oraz corocznych serwisów.

???? Często stosowane są również pompy ciepła, które zyskują popularność z uwagi na ich dwojaką funkcję. Zimą grzeją, natomiast latem chłodzą. Rozwiązania są dwa, pompy gruntowe, które wymagają wykonania odwiertów w gruncie, co podwyższa koszt inwestycji i chwilowo zniszczy całe podwórko wokół domu. Drugim tańszym wariantem są pompy powietrzne, które mogą być zainstalowane wewnątrz budynku, natomiast wymagają sporej przestrzeni i głośno pracują. Pompy ciepła to również dość duża inwestycja, powietrzne kosztują od kilkunastu tysięcy złotych w górę, gruntowe ponad 25 tysięcy, a wraz z montażem, serwisowaniem, często przez mniej zamożne osoby są odrzucane.

???? Folie grzewcze na podczerwień, często niebrane pod uwagę, mogą okazać się najlepszym rozwiązaniem do ekologicznego domu. Są dyskretne, nie zajmują miejsca jak przypadku grzejników, pracują całkowicie cicho, równomierne rozprzestrzeniają ciepło i nie unoszą również kurzu oraz roztoczy.

????Nie wymagają również serwisowania, a dzięki niskiej cenie zakupu oraz wykonania takiej instalacji przez monterów, już od 139 zł za m2, zdecydowanie pozwolą zaoszczędzić przy budowie domu i serwisach. W przypadku nowoczesnych domów ekologicznych częstym planem jest montaż instalacji fotowoltaicznej, która dzięki wybraniu ogrzewania elektrycznego może sprawić, że za sezon grzewczy nie zapłacimy ani grosza!????

???? Jeśli, już wiesz jakie rozwiązanie wybierzesz do swojego przyszłego domu i będzie to ???? ogrzewanie na podczerwień, zobacz wysokiej jakości folie grzewcze marki BRANN. ????